UYDU SİSTEMLERİ VE ÇÖZÜMLERİ

Sitelere,Apartmanlara, İşyerlerine Villa ve Dairelerinize Merkezi Uydu, Tek Uydu, Çanak Anten ve Uydu Cihazı Kurulumu Yapılır. Sadece Bir Telefon Açmanız Yeterli.

1-) Merkezi uydu sistemi nedir?

Binalarda, dairelerin digital uydu yayınlarından toplu olarak faydalanmaları için kurulan, çanak kirliliğini önleyen uydu sistemine Merkezi Uydu Sistemi denir.

2-) Hangi kanallar seyredebilirsiniz?

Digital uydu cihazı olan her daire,Türksat uydusundan yayın yapan 250’den fazla Türk kanalı ile,Hotbırd uydusundan yayın yapan binlerce yabancı kanalı digital görüntü ve ses kalitesiyle izleyebilir(Sistem isteğe göre digitürk uydusunun(Eutelsat W3)yayınlarını alabilecek şekilde kurulabilir. Bu şekildeki kurulumlarda daire digitürk abonesi ise, diğer uydu yayınlarının yanı sıra digitürk kanallarınıda izleyebilir).

3-) Bu yayınlar paralı mıdır?

Hayır, bu yayınları herhangi bir ücret ödemeden seyredebilirsiniz.
Uydudan yayın yapan kanalların çoğunluğu ücretsiz yayınlardır. Ayrıca uydudaki şifreli yayınları izlemek isteyenler, abone olarak bazı özel kanalları izleyebilir.(+18 yetişkin kanalları, maç yayınları gibi).

4-) Merkezi uydu sistemi kurmak için binaya ne yapılıyor?

İki adet uydu antenini, binanın çatısına kurup sistem merkezini de binanın asansör dairesi gibi korunaklı bir alanına monte ediyoruz.(Digitürk”te isteniyorsa 3. bir uydu anteni kurulur ve sistem dağıtım ekipmanları buna göre kullanılır).

5-) Anten kabloları dairelere nasıl dağıtılıyor?

Binaların çatılarında yapılan işlemler standart olsa da, sistem merkezinden dairelere kablo çekimi, binaların mimari ve altyapı farklılıklarından dolayı değişiklikler göstermektedir.
Genelde kablo yolu olarak bina havalandırmaları veya şaft boşlukları kullanılmakla birlikte bir kısım binalarda merdiven boşlukları veya dış cepheler kablo yolu olarak kullanılmaktadır.
Fakat buralarda yapılan işlemlere ilave olarak ortak mahallere kablo kanalı monte etmek gerekmektedir. Bu gibi durumlarda daire başı masraf biraz yükselmektedir.

6-) Ikinci bir TV’de uydu kanallarını izlemek için ne yapmam gerekir?

Ikinci bir uydu cihazı almak ve bunun içinde sistem merkezinden ayrı bir kablo çekmek gerekmektedir.

7-)Daire sisteme katılmakla ne kazanmış olacaktır?

- Türksat ve Hotbird uydusundan yüzlerce TV kanalını digital görüntü kalitesiyle izleyecektir.
- Hiçbir yayıncı kuruluşa üye olmasına, aidat ödemesine gerek yoktur.
- Evine alacağı, uydu cihazının özelliklerine göre, kendi ilgisi doğrultusunda, özel şifreli kanalları izleyebilecektir (Lig TV aboneliği, D-smart özel içerik yayınları ve interaktif uygulamaları, Hotbird uydusundan +18 yetişkin kanalları abonelikleri gibi).
-Dairenin,ayrıca çanak anteni taktırması yerine sistemden faydalanması daha ekonomik olacaktır (zira, kendisine ayrıca uydu anteni kurdurmak daha masraflıdır).

8 -) Apartman yönetimi ne kazanacaktır?

- Binanın dış cephesini ve çatısını yıpranmaktan kurtaracaktır.
- Anten montajları yüzünden, dairelerin birbirleri ve yönetim ile nahoş olaylar yaşamasını önleyecektir.
- Dairelere, digital uydu yayınlarından faydalanma fırsatını sunarak, hizmet götürmüş olacaktır.

 

  • Eposta
Didim Onur Elektronik

Didim'de Güvenlik Kamera Sistemleri - Alarm Sistemleri - Uydu Sistemleri - Web Tasarım - Toplu Mekanların İnternet Wireless Kurulumu

Eposta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

SİZE BİR TELEFON KADAR YAKINIZ

Uydu, Güvenlik, Alarm ve İnternet Sistemleri Kurulumu, Teknik Destek Ve Bakım için Bizi Arayın

0543 401 13 63